Працівникам ЗП(ПТ)О

Щиро дякуємо керівництву та педагогічному колективу Полтавського професійного ліцею сфери послуг за багатолітню тісну співпрацю!


Традиційно виробничу педагогічну практику здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 015.00 Професійна освіта (Дизайн) та 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) проходили у Полтавському професійному ліцеї сфери послуг.

Студентки спеціальності 015.36 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості) були закріплені за групою майбутніх кравців та співпрацювали з майстром виробничого навчання з професії «Кравець. Закрійник» Полтавського професійного ліцею сфери послуг Оленою Вікторівною Мартиновою, а студенти спеціальності 015.00 Професійна освіта (Дизайн) були закріплені за групою майбутніх перукарів-стилістів та співпрацювали з майстром перукарської справи Холодняк Оксаною Григорівною.


За період практики студенти мали можливість поглибити свою фахову підготовку з проведення теоретичних і практичних занять з навчальних дисциплін «Технологія швейних виробів», «Матеріалознавство», «Перукарська справа», «Спеціальна композиція», а також набути досвід здійснення виховної роботи з учнями закладу професійної освіти. Підготували та провели заняття з фахових дисциплін, виховні заходи, зокрема «З Україною в серці», «Роль кравчинь в сучасному світі», «Вдень української писемності та мови», «Полтавський педагогічний університет імені В.Г. Короленка».


Успішно завершилася виробнича педагогічна практика студентів спеціальностей 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка, яка тривала з 17 жовтня по 25 листопада 2022 р. на базі Полтавського професійного ліцею сфери послуг та Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища.

1 грудня 2022 року відбувся захист результатів виробничої педагогічної практики студентів спеціальностей 015.17 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості), 015.00 Професійна освіта (деревообробка) та 015.00 Професійна освіта (Дизайн).

Захист результатів практики проходив у форматі відео конференції, на якій студенти звітували про проведенні дослідження, набутий досвід, враження та власні навчальну, методичну, науковому та виховну роботу під час практики у Полтавському професійному ліцеї сфери та Полтавському вищому міжрегіональному професійному училищі.

Майбутні викладачі закладів професійно-технічної освіти працювали помічниками педагогів ліцею, знайомилися з особливостями організації навчально-виховної роботи у умовах змішаного навчання, випробували свої навички з виробничого навчання, проводили заняття з виробничого навчання з учнями групи майбутніх кравців. Під час проведення навчальних занять з учнями Полтавського професійного ліцею сфери послуг студенти використовували різні сучасні технології навчання: інтерактивні, проблемно-пошукові, ігрові та інші.

За період практики студенти підготували та провели виховні заходи, зокрема за темами: «Україно моя, Україно, я для тебе у світі живу», «Скажемо: “Ні-війні!”», «Нас єднає мова». Більшість  годин спілкування між студентами-практикантами та учнями були спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді, на вістрі суспільно значущі питання домінують і в думках молоді. При проведенні виховних заходів застосували сучасні освітні технології, поєднуючи різноманітні форми виховання та становлення особистості майбутнього кваліфікованого робітника. Вибір тематики виховних заходів узгоджувався з планом виховної роботи навчального закладу, а також інтересами та уподобаннями учнів.

Студенти також вивчали та переймали досвід педагогічної роботи з учнями, які навчаються за професіями «Візажист-стиліст» та «Перукар». Позитивним виявився досвід ліцею щодо поєднання професії візажиста-стиліста із професією перукаря-модельєра, тобто учні мають змогу отримати відразу дві професії.

Педагогічна практика знайомить майбутніх викладачів з особливостями професії, дозволяє випробувати свої можливості у реальному освітньому середовищі у взаємодії з учнями, розкрити професійні педагогічні здібності та налагодити комунікацію на рівні «майстер виробничого навчання – учень закладу професійно-технічної освіти», провести психолого-педагогічне спостереження та аналіз своєї першої педагогічної діяльності.

Студенти та викладачі висловлюють щиро вдячність керівництву Полтавського професійного ліцею сфери послуг, директору Марині Дяченко та педагогічному колективу за доброзичливу атмосферу, що панує у закладі професійної освіти, можливість вивчення досвіду педагогічної роботи, творчий осередок для студентів ПНПУ імені В.Г.Короленка, а також директору Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища Андрію Горященко.


НА КАФЕДРІ ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ ОБГОВОРИЛИ ТА ЗАТВЕРДИЛИ ТЕМИ ДИСЕРТАЦІЙНИХ РОБІТ НОВИМ АСПІРАНТАМ-ПЕРШОКУРСНИКАМ

6 вересня 2023 року відбулася зустріч викладачів кафедри теорії і методики технологічної освіти з аспірантами першого курсу спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями). У процесі зустрічі визначилися із тематикою майбутніх дисертаційних досліджень, обговорили теми дисертаційних робіт.

Деканка факультету, доцентка Юлія Срібна привітала аспірантів 1-го року навчання – Олександра Вакуленко, Лідію Охріменко, Андрія Колодяжного, Євгена Овсій, Вікторію Комашко, Олександра Мартиненко, Віктора Васільєва. У своєму виступі Юлія Анатоліївна приділила увагу основним аспектам підготовки докторів філософії PhD, ознайомила з основними досягненнями Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Королненка.

Завідувач кафедри, професор Андрій Цина надав інформацію щодо організації освітнього процесу, висловив свої зауваження й побажання щодо подальшої роботи над дослідженнями, рекомендував активізувати участь у наукових конференціях, семінарах, публікацію статей у фахових, наукометричних виданнях.

Професорка Валентина Титаренко звернула увагу на те, що аспіранти у співпраці із науковими керівниками першочергово мають приділити належну увагу складанню індивідуальних планів.

Доцентка Лариса Гриценко наголосила на важливості для якісної роботи на майбутнім дисертаційним дослідженням написання плану-проспекту роботи, який дозволить осмислено здійснювати наукову діяльність за темою дисертації.

Наукові керівники аспірантів першого курсу Юлія Срібна, Оксана Кудря, Ольга Титаренко окреслили перспективні напрями подальшої наукової  роботи аспірантів.


Студенти ФТД і викладачі кафедри ВІТ та БЖД прийняли участь у всеукраїнській науково-практичній конференції

Викладачі кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності залучають здобувачів освіти до наукової роботи в рамках вивчення освітніх компонентів «Безпекознавство» та «Цивільний захист». Наприкінці квітня  викладачі та студенти прийняли участь у ІХ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ЗАОЧНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІІ «ПРОБЛЕМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СУЧАСНІ РЕАЛІЇ УКРАЇНИ» (м.Київ).

У збірнику матеріалів конференціі обупліковано праці студентів факультету технологій та дизайну.

Участь здобувачів освіти у конференціях різних рівнів та написання статей є важливим етапом їх прилучення до наукової роботи. Це дозволяє студентам поглиблювати свої знання у конкретній науковій області, отримувати практичний досвід та дізнаватися про останні досягнення у певній галузі.


ДОДАТКОВІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ КАФЕДРИ ОСНОВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ

Завершилося навчання працівників АТ “ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО” за сертифікатною освітньою програмою «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ МІНІМУМ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ, ЩО ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДО ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ НА ВИРОБНИЦТВІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СФЕРИ», яку зреалізувала доцент кафедри основ виробництва та дизайну Тетяна БОРИСОВА.

Слухачі програми – майстри виробничих ділянок, інструктори, інженери, провідні фахівці підприємства – пройшли навчання з викладачами ПНПУ імені В. Г. Короленка за такими темпами :

1. Навчально-методичне забезпечення та організація неформального навчання на виробництві енергетичної сфери (Тетяна Борисова).

2. Психологічний мінімум. Особливості, умови та фактори навчального процесу дорослих (Тетяна Борисова).

3. Педагогічний мінімум. Основи планування, методи, прийоми та форми навчального процесу при професійному неформальному навчанні на виробництві (Тетяна Борисова).

4. Актуальні питання використання сучасних інформаційних освітніх технологій при дистанційний формі навчання фахівців та робітників енергетичної сфери (Любов Хоменко).

5. Педагогічний коучинг. Технології ефективної комунікації: активне слухання, ефективний зворотній зв’язок при використанні онлайн сервісів у професійній освіті (Тетяна Борисова).

Сертифікати отримали 30 слухачів. Навчання за сертифікатною освітньою програмою можуть пройти фахівці різних галузей знань та виробничої сфери, які задіяні у організації та реалізації неформальної освіти (первинна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації), та інших зацікавлених осіб. Зміст програми може бути адаптований до потреб замовника.


УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ ВІТ ТА БЖД У ЗИМОВІЙ СЕСІЇ МІЖНАРОДНОЇ КАРПАТСЬКОЇ ШКОЛИ 2023

Науково-педагогічні працівники кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності, аспіранти і магістри Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка стали активними учасниками Міжнародної Карпатської школи, зимова сесія якої відновила освітні заходи на 2023 рік у віртуальному просторі.

Захід відбувся за підтримки Секретаріату Карпатської конвенції, Відень, Австрія, міжнародного проекту PreMiWaFi, Шведського Інституту та колег з Каунаського університету технологій, Литва. У складний для країни час Школа зібрала 138 учасників з України, Литви, Швеції, Естонії, Італії та Австрії. Учасники опанували насичену програму, яка надала можливість представити власні наукові досягнення та ознайомитись із міжнародним досвідом в широкому спектрі освітньої діяльності. Робота проходила в рамках  п’яти секцій, де розглядались питання розвитку Карпатського регіону на прикладах співробітництва колег з країн Альпійського та Балтійського регіонів.

Професор кафедри ВІТ ТА БЖД Микола Близнюк взяв участь в роботі оргкомітету заходу і виступив перед слухачами з доповіддю «Методичні особливості навчального курсу «Стратегія сталого розвитку», розкривши досвід впровадження і методичні знахідки викладання даної дисципліни на базі різних факультетів ПНПУ імені В. Г. Короленка. У ході конференціції були оприлюднені матеріали досліджень аспірантів кафедри виробничо-інформаційних технологій та без пекти життєдіяльності  Надії Вакуленко і Олексія Дебре.

Особлива увага учасників була спрямована на розвиток туристичної галузі та збереження історико-культурного потенціалу в умовах війни, роль Карпатської конвенції у транскордонному співробітництві, попередження та пом’якшення впливу пожеж на об’єктах критичної інфраструктури зокрема, полігонах твердих побутових відходів. Професором Миколою Близнюком проведено профорієнтаційну роботу серед учасників Школи, зокрема презентовано інформаційний відеопроєкт «Незламні» ПНПУ імені В.Г. Короленка до Дня єднання. Матеріали секційних засідань будуть опубліковані у Збірці наукових праць, відібрані тези учасників будуть рекомендовані до публікації у фахових виданнях.

На порядку денному – питання розбудови мережі партнерських установ в рамах Європейського зеленого курсу та Карпатської конвенції, втрати якості довкілля та відновлення понівечених війною ландшафтів, управління побутовими відходами на засадах циркулярної економіки, ролі національних природних парків та захисту біорізноманіття, а також проблемні питання оцінки впливу на довкілля і освіти для сталого розвитку.


ЗАСІДАННЯ РОБОЧИХ ГРУП ІЗ РОЗРОБКИ ПРОЄКТІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ)» ПЕРШОГО-ТРЕТЬОГО РІВНІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

17 лютого 2023 р. на факультеті технологій та дизайну відбулися засідання робочих груп із розробки проєктів освітніх програм «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» першого-третього рівня вищої освіти.

На засіданнях робочих груп в онлайн-режимі було детально проаналізовано зміст проєктів освітніх програм. Декан факультету Юлія Срібна зосередила увагу учасників обговорення проєктів на необхідності врахування пропозицій, висловлених експертними комісіями під час акредитації освітніх програм, стейкхолдерами та здобувачами освіти в ході останнього їхнього анкетування стосовно якості надання освітніх послуг за діючими освітніми програмами.

Члени робочих груп зауважили, що в умовах сьогодення майбутні вчителі трудового навчання, за оновленими освітніми програмами, мають здійснювати внутрішню та міжнародну мобільність в рамках освітнього стажування, опановувати осучаснений зміст дисциплін за вибором, у тому числі, в рамках неформальної освіти на платформами масових відкритих онлайн-курсів.

Робота над вдосконаленням, запропонованих робочими групами і розміщеними на сайті кафедри теорії і методики технологічної освіти проєктами освітніх програм «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» першого-третього рівнів вищої освіти триватиме впродовж наступних двох місяців. Пропозиції можна надсилати на ел. пошту tmto1@gsuite.pnpu.edu.ua


25 листопада 2020 року відбулася зустріч викладачів факультету технологій та дизайну з заступником директора з методичної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області, кандидатом педагогічних наук Гриженком Віктором Васильовичем – зовнішнім стейкголдером освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Дизайн)».


ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)»

17 травня 2022 р. відбулося обговорення освітньої програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» членами робочої групи з оновлення даної освітньої програми. До активної дискусії долучилися викладачі кафедри основ виробництва та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка : Тетяна БОРИСОВА – гарант освітньої програми, кандидат педагогічних наук, доцент зорієнтувала колег на основних вимогах МОН України до професійної освіти та тенденціях удосконалення освітнього процесу в умовах дистанційного навчання; Євген КУЛИК – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри основ виробництва та дизайну зауважив, що є потреба ретельно переглянути структурно-логічну послідовність вивчення освітніх компонентів; Наталія ОРЛОВА – кандидат педагогічних наук, асистент ознайомила присутніх з результатами моніторингу якості освіти здобувачів вищої освіти.

Активними учасниками робочої групи є зовнішні стейголдери : Микола БУТ – директор професійно-технічного училища № 31 м. Полтави, який особливу увагу приділяє практичній підготовці майбутніх педагогів практичного навчання; Олег ПЛИГАЧ – директор ФОП «Плигач» акцентує увагу на удосконалення спеціальної технологічної підготовки  майбутніх фахівців галузі легкої промисловості. В продовж цього навчального року відбулися зміни у складі робочої групи з боку студентської аудиторії. До складу її складу увійшли Дарія ГЛУЩЕНКО та Тетяна ІВАНОВА студентки групи ПН(лп)-24 факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка.

На он-лайн засідання робочої групи були запрошені зовнішні стейкголдери – рецензенти освітньої програми : Марина ДЯЧЕНКО – директор Полтавського професійного ліцею сфери послуг та Леся БУДАРОВА заступник директора з навчально-виробничої роботи Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків. Рецензенти позитивно оцінюють досвід організації та реалізації навчального процесу в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка та дали схвальні відгуки на освітню програму «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)»


ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ДИЗАЙН)» З ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ «БАКАЛАВР»

18 травня 2022 року відбулося розширене засідання робочої групи з розробки/оновлення освітньої програми «Професійна освіта (Дизайн)» на першому бакалаврському рівні вищої.

Члени робочої групи, викладачі кафедри основ виробництва та дизайну (Орлова Наталія Станіславівна, кандидат педагогічних наук, асистент, гарант освітньої програми; Борисова Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент; Кузьменко Павло Іванович кандидат педагогічних наук, доцент) акцентували увагу на шляхах удосконалення фахової дизайнерської підготовки у руслі тенденцій розвитку сучасного дизайну та запропонували переглянути структурно-логічну послідовність вивчення взаємопов’язаних освітніх компонентів.

Зовнішні стейгкголдери теж активно долучилися до процесу обговорення освітньої програми, зокрема Гриженко Віктор Васильович – кандидат педагогічних наук, заступник директора з методичної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області – зауважив на проблемі удосконалення дистанційного навчання. Саме тому важливого значення набуває підготовка майбутніх викладачів до реалізації якісного освітнього процесу за допомогою програмних освітніх ресурсів. Про проблеми графічної підготовки говорив Бойко Юрій Олександрович – директор рекламної агенції «Бойко». На важливості вивчати не просто академічний рисунок та основи живопису, розвивати креативний підхід до дизайнерських ескізів та графічних проектів з опорою на спеціалізацію акцентувала Наталія Фенько – керівник дитячої художньої студії «DaVinci» м. Зіньків.

Овчаренко Людмила Миколаївна – доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту керамології НАН України, заслужений працівник культури України, директор Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» ім. В. Кричевського пропонує змістити вивчення дисципліни «Дизайн та декоративне мистецтво», так щоб воно передувало навчальній дизайнерській практиці, адже прикладна професійна підготовка вже апробовується під час практики, а формуватися практичні навички повинні раніше. Представники студентської аудиторії Тетяна Макарчук та Анастасія Медведєва, які навчають за даною освітньої програмою, переймаються можливістю продовження навчання на другому магістерському рівні та зокрема якісною підготовкою до вступних випробувань.


ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ ТА МАГІСТРАНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 015.36 ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ) ЗІ СТЕЙКГОЛДЕРАМИ

19 травня 2022 р. у режимі відео-конференції відбулося засідання робочої групи з розробки/оновлення освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі стейкголдерами. Метою зустрічі було дискусійне обговорення змісту освітньо-професійної програми, що реалізуватиметься у 2022-2023 навчальному році, а також можливостей її корекції та оновлення.

Гарант освітньо-професійної програми доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри основ виробництва та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка Євген КУЛИК озвучив пропозиції, які надійшли за результатами акредитації освітньої програми. Всі зауваження від експертів враховано та внесено відповідні зміни логічної структури вивчення освітніх компонентів, оновлення контенту окремих навчальних дисциплін тощо.

Тетяна БОРИСОВА озвучила результати моніторингу «Якість освіти в ПНПУ імені В.Г. Короленка очима магістрів». Павло КУЗЬМЕНКО окреслив можливі зміни в освітній програмі як відповідь на зауваження експертів.

Зовнішні стейкголдери внесли ряд слушних пропозицій. Віктор ГРИЖЕНКО – кандидат педагогічних наук, заступник директора з методичної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області – наголосив, що в руслі тієї ситуації, в якій нині знаходиться Україна на перший план виступає цивільний захист. Наталія БІГУН зауважила, що професійно-орієнтована дисципліна «Теорія і методика викладання спеціальних дисциплін» повинна передувати практичній підготовці в закладах професійної освіти. Ірина ДОЛИНА – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавської області – дала схвальний відгук на освітню програму та висловила побажання підсилити підготовку майбутніх викладачів закладів професійної освіти до реалізації інноваційних проєктів.

Магістранти Ольга КРАВЕЦЬ та Діана ПОЛОВА висловили побажання розподілити виконання магістерського дослідження на весь період навчання. Всі окреслені пропозиції щодо оновлення та модернізації програми підготовки магістрів будуть опрацьовані та враховані.


НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ І ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ВИРОБНИЧО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Науково-педагогічні і педагогічні працівники кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпекознавства постійно працюють над вдосконаленням загальних та фахових компетентностей. В межах неформальної освіти пройшли відеотренінг у запису «Як забезпечити пожежну безпеку та цивільний захист на підприємстві у період надзвичайної ситуації та карантину». Експертом з питань пожежної та техногенної безпеки Анатолієм Рожковим була надана інформація стосовно специфіки забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту на об’єктах під час карантину та в період надзвичайної ситуації.

Відповідно до програми відеотренінгу було розглянуто ряд питань:

  • Основні положення Кодексу цивільного захисту України щодо режимів функціонування єдиної державної системи цивільного захисту, зокрема режиму надзвичайної ситуації.
  • Завдання й обов’язки суб’єктів господарювання в період надзвичайної ситуації. Необхідна документація.
  • Основні напрямки та особливості забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту під час надзвичайної ситуації та карантину.

Взаємодія з оперативно-рятувальною  та іншими службами цивільного захисту: поради та рекомендації.

Отримана інформація буде використана для вдосконалення змістового наповнення освітніх компонентів «Цивільна безпека» та «Безпекознавство».


ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБКИ Й ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ)» ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

26 травня 2022 р. відбулося засідання робочої групи з розробки й оновлення освітньої-професійної програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології), яка успішно акредитована у 2022 р. (термін дії сертифікату складає п’ять років).

В онлайн-заході взяли участь завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти Андрій Цина, члени робочої групи (гарантка освітньої програми доцентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Лариса Гриценко, директор опорного закладу «Хорольська гімназія Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області» Микола Копайгора, доцентка кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності Оксана Кудря, доцентки кафедри теорії і методики технологічної освіти Юлія Срібна та Ольга Титаренко, здобувачки вищої освіти Діана Вінницька та Олександра Мисак), зовнішній стейкголдер – директорка Кибинської гімназії Миргородської міської ради Полтавської області Лариса Лисенко.

Гарантка освітньої програми Лариса Гриценко подякувала членам робочої групи та стейкголдерам за їхні побажання й пропозиції щодо оновлення освітньої програми. Наголосила на продовженні орієнтації на потреби регіонального ринку праці та модернізація змісту ОП шляхом збільшення професійно-орієнтованих освітніх компонент та їх удосконалення з метою формування професійних компетентностей здобувачів вищої освіти.

Член робочої групи Микола Копайгора наголосив на важливості введення до освітніх компонентів курсу «Методика виховної роботи» як обов’язкової навчальної дисципліни циклу професійної підготовки, що забезпечить формування цілісного комплексу початкових професійних умінь і навичок у майбутніх вчителів, без яких неможлива їхня підготовка до самостійного, творчого і дієвого розв’язання практичних завдань як під час навчальної та виробничої практики в закладах позашкільної освіти бакалаврів, так і в майбутній професійній діяльності.

Доцентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Юлія Срібна зауважила, що в пропозиціях експертної групи з проведення дистанційної акредитаційної експертизи було запропоновано включити до переліку обов’язкових ОК дисципліни дизайн-освіти. В зв’язку з цим вона запропонувала ввести «Основи дизайну» та «Дизайн виробів декоративно-прикладної творчості». Значущою й пріоритетною, щодо питання оновлення змісту освітньої програми, є думка стейкголдерів. Так директорка Кибинської гімназії Миргородської міської ради Полтавської області Лариса Лисенко зауважила, що сучасний вчитель трудового навчання та технологій має оперативно обробляти великий масив наукової, спеціалізованої, методичної інформації, бути готовим до ефективного розв’язання завдань, використовувати вітчизняний і міжнародний досвід, приймати соціально відповідальні рішення, передбачати їхні наслідки. Ця вимога сьогодення повинна забезпечуватися упровадженням у педагогічний процес обов’язкових дисциплін, які дозволяють сформувати здатність до критичного осмислення проблем у сфері технологічної освіти нової Української школи, оригінального мислення та проведення досліджень.

Здобувачки вищої освіти Діана Вінницька та Олександра Мисак наголосили, щодо продовження популяризації принципів академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу та висловили позитивну думку щодо співвідношення навчальних дисциплін, навчальних і виробничих практик, актуальності й ефективності обов’язкових і вибіркових дисциплін стосовно формування загальних і фахових компетентностей освітньої програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології).

Колектив кафедри теорії і методики технологічної освіти щиро вдячний зовнішнім та внутрішнім стейкґолдерам за співпрацю з оновлення освітньо-професійної програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)»!